Opinie o Nas
0

PLIVA FEM B ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ 100ML

Producent: TEVA PHARMACEUTHICALS

Żel PLIVAFEM B to preparat zawierający substancje o działaniu łagodzącym i kojącym, przeznaczony do codziennej higieny i pielęgnacji okolic intymnych kobiet. Preparat jest szczególnie zalecany do pielęgnacji miejsc intymnych kobiet o zwiększonej podatności na występowanie stanów zapalnych lub będących w trakcie ich terapii. Unikalna receptura została opracowana w oparciu o najbardziej aktualną wiedzę.  

Nasze cena

22.96

Produkt niedostępny
Opis produktu

Co każda kobieta powinna wiedzieć o higienie okolic intymnych?
W naturalnych warunkach w pochwie zdrowej kobiety znajdują się liczne bakterie z rodzaju Lactobacillus (pałeczki kwasu mlekowego m.in. Lactobacillus acidophilus, L. fermentum, L. plantarum, L. brevis, L. casei). Są to niechorobotwórcze bakterie odpowiedzialne za wytwarzanie kwasu mlekowego, który poprzez znaczne obniżenie pH środowiska pochwy skutecznie hamuje namnażanie się innych, chorobotwórczych mikroorganizmów (bakterii i grzybów).
Naturalne pH pochwy zdrowej kobiety (w granicach 3,8-4,5) może ulec podwyższeniu w wyniku wielu czynników, co sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i powstawaniu stanów zapalnych. Do czynników zwiększających podatność na infekcje okolic intymnych i narządów rodnych kobiety o największym znaczeniu zalicza się:
 ogólnoustrojowe stany chorobowe (cukrzyca, mocznica, niedobór witamin A i B, niedobór żelaza, niedobór estrogenów, nadmierna otyłość)
 terapie antybiotykowe i sterydowe
 stosowanie doustnych środków antykoncepcyjnych
 stosowanie niewłaściwych preparatów myjących o wysokim pH - zasadowym (np. mydła)
 czynniki mechaniczne powodujące otarcia i uszkodzenia naskórka oraz odparzenia w obszarach miejsc intymnych (podpaski, tampony, zbyt ciasna bielizna z włókien
syntetycznych)
Zwiększoną podatność na infekcje obserwuje się również:
 podczas menstruacji (krew o znacznie wyższym niż naturalne środowisko pochwy pH narusza równowagę kwasowo-zasadową okolic intymnych i osłabia naturalny mechanizm obronny, a gromadząc się w pochwie i kroczu stanowi dobrą pożywkę dla bakterii)
 w okresie ciąży (podwyższenie pH spowodowane zmianami hormonalnymi)
 w okresie zwiększonej aktywności seksualnej (prawidłowe pH nasienia mężczyzny
charakteryzuje się znacznie wyższymi wartościami niż pH pochwy i mieści się w przedziale 7,2-7,8)
Intymne okolice ciała kobiety są narażone na infekcje o podłożu zarówno grzybiczym, jak i bakteryjnym. Infekcje mogą przebiegać bezobjawowo, często jednak towarzyszą im nieprzyjemne uczucia swędzenia, pieczenia, bolesność pochwy i sromu, upławy o różnej charakterystyce, otarcia naskórka, rumień, a niekiedy – przy ciężkim zakażeniu - bolesne oddawanie moczu, obrzęk sromu i pęknięcia błony śluzowej pochwy. W przypadku zakażeń bakteryjnych obserwuje się dodatkowo
znaczne podwyższenia pH, nawet do wartości 7,0.
Jednym z warunków zachowania czystości pochwy jest prawidłowa higiena, w szczególności zaś unikanie noszenia obcisłej bielizny z włókien syntetycznych oraz unikanie stosowania środków miejscowo drażniących np. mydeł. Wskazane jest stosowanie specjalnych preparatów do higieny i pielęgnacji o przyjaznym pH nienaruszającym naturalnej równowagi kwasowo-zasadowej okolic
intymnych, a ponadto opartych na łagodnych składnikach myjących i zawierających dodatkowe substancje czynne o działaniu łagodzącym, kojącym, przeciwzapalnym i ograniczających rozwój szkodliwych mikroorganizmów. Takimi właśnie preparatami są preparaty z linii PLIVAFEM.

Pamietaj! Żaden kosmetyk nie jest lekiem. W przypadku stwierdzenia jakichkolwiek objawów chorobowych zaleca się natychmiastowe skontaktowanie się z lekarzem ginekologiem.

Działanie składników preparatu :

W preparacie PLIVAFEM B zastosowano unikalny, bogaty zestaw składników, takich jak alantoina, pantenol, wyciąg z rumianku, w skład którego wchodzą bisabolol, chamazulen oraz znane od dawna ze swojego kojącego działania wyciągi: z lukrecji gładkiej, aloesu i babki lancetowatej.
Alantoina to substancja o szerokim spektrum działania. Wykazuje działanie łagodzące i kojące, pobudza procesy podziałów komórkowych i wzrost komórek (pod wpływem alantoiny uszkodzone tkanki łatwiej i szybciej wytwarzają naskórek).
Pantenol to także substancja o wielokierunkowym działaniu. Wykazuje działanie przeciwzapalne, należy do silnie działających stymulatorów wzrostu i odnowy komórkowej zarówno naskórka, jak i skóry właściwej. Wykazuje silne działanie gojące przy różnego rodzaju uszkodzeniach skóry i błon śluzowych, przyspiesza regenerację tkanek. Ma silne własności nawilżające, łagodzi już istniejące podrażnienia i zapobiega powstawaniu nowych. 
Bisabolol naturalnie występuje jako składnik czynny ekstraktu z rumianku (Chamomilla recutita) i jest odpowiedzialny za jego własności przeciwzapalne, łagodzące i ograniczające powstawanie podrażnień. Zmniejsza zmiany rumieniowe. Wykazuje działanie przeciwgrzybicze.
Chamazulen w naturze występuje w rumianku, krwawniku i piołunie. Wykazuje działanie przeciwzapalne, bakteriostatyczne a także przeciwrodnikowe.
Wyciągi z lukrecji gładkiej, aloesu i babki lancetowatej wykazują działanie przeciwzapalne.
Wyciąg z aloesu wykazuje również działanie gojące, stymuluje procesy podziałów komórkowych i przyspiesza procesy gojenia ran.
Mechanizm działania chlorheksydyny polega na uszkadzaniu błony cytoplazmatycznej
drobnoustrojów. Chlorheksydyna nie wywołuje oporności mikroorganizmów, a więc jest skuteczna  nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Fizjologiczne pH preparatu jest szczególnie ważne w przypadku preparatów do higieny intymnej. W żelu PLIVAFEM B uzyskano je dzięki zastosowaniu kwasu mlekowego. Jest to substancja występująca naturalnie w pochwie dzięki bakteriom z rodzaju Lactobacillus.

Substancje myjące
Kompozycja żelu do higieny intymnej to specjalnie dobrany zestaw substancji o szczególnie delikatnym działaniu myjącym. Nowością wśród preparatów do higieny intymnej jest zastosowanie wyłącznie łagodnych, niejonowych i amfoterycznych substancji myjących. 
Większość dostępnych na rynku preparatów do higieny intymnej, co prawda nie zawiera mydła (którego roztwory mają pH zasadowe), ale ich działanie zależy od tak zwanych anionowych substancji myjących. Preparaty oparte na takich składnikach mogą mieć fizjologiczne pH, jednak podobnie jak mydło mogą posiadać silne właściwości drażniące, co potwierdzają wyniki badań naukowych. Z tego
względu, w trosce o zdrowie i komfort kobiet, w żelu do higieny intymnej PLIVAFEM B zastosowano wyłącznie bardzo łagodne, niejonowe i naturalne substancje myjące.

Kiedy należy stosować PLIVAFEM B żel do higieny intymnej?
 W codziennej higienie i pielęgnacji zewnętrznych okolic intymnych
 Jako środek pielęgnacyjny przy jednoczesnym stosowaniu terapii stanów zapalnych.
 Jako środek pielęgnacyjny przy skłonnościach do występowania stanów zapalnych
zewnętrznych okolic intymnych, uczuciu świądu lub dyskomfortu w okolicach intymnych
 W przypadku wrażliwości na mydło i inne preparaty myjące
 W przypadku zaburzeń naturalnej równowagi kwasowej (pH) okolic intymnych wywołanych
poprzez stosowanie mydła, częste kontakty seksualne, ciążę, menstruację, sport
 W przypadku zapachu towarzyszącego miejscom intymnym będącego przyczyną dyskomfortu
Dla kogo przeznaczony jest żel PLIVAFEM B do higieny intymnej?
Żel do higieny intymnej PLIVAFEM B jest przeznaczony do higieny i pielęgnacji kobiecych okolic intymnych. Może być stosowany przez kobiety w każdym wieku.
Stosowanie żelu PLIVAFEM B do higieny intymnej przez kobiety w ciąży
Ponieważ w okresie ciąży występują zaburzenia naturalnej równowagi kwasowej (pH) okolic intymnych i zwiększone ryzyko infekcji grzybiczych, produkt jest szczególnie polecany do stosowania przez kobiety w ciąży.
Badania pod kontrolą lekarzy ginekologów oraz rygorystyczna ocena bezpieczeństwa potwierdziły, że preparat jest w pełni bezpieczny dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji.
Jak często należy stosować PLIVAFEM B żel do higieny intymnej?
W codziennej higienie i pielęgnacji preparat należy stosować dwa razy dziennie lub w zależności od potrzeb zgodnie ze sposobem użycia. Ilość preparatu stosowanego przy jednorazowej aplikacji to około 1-3 ml.
Sposób aplikacji:
Nanieść na czystą dłoń niewielką ilość żelu do higieny intymnej PLIVAFEM B (1-3 ml), rozcieńczyć niewielką ilością wody, umyć miejsca intymne, a następnie dokładnie spłukać bieżącą wodą.
Nie zaleca się stosowania gąbek i myjek, które stanowią dogodne środowisko rozwoju
mikroorganizmów i mogą być źródłem zakażenia. W celu wydozowania porcji żelu należy kilkakrotnie energicznie nacisnąć pompkę. Nie należy podejmować prób powiększenia otworu dozownika, ponieważ powoduje to nieodwracalne uszkodzenie systemu dozowania.

Składniki/Ingredients (INCI):
AQUA, LAURYL GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, PROPYLENE GLYCOL, COCOGLUCOSIDE,
GLYCERYL OLEATE, CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE, PEG-150 DISTEARATE,
ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE, GLYCYRRHIZA GLABRA ROOT EXTRACT, PROPYLENE
GLYCOL, PLANTAGO LANCEOLATA LEAF EXTRACT, PHENOXYTETHANOL, METHYLPARABEN, ETHYLPARABEN, BUTYLPARABEN, PROPYLPARABEN, HYDROLYZED MILK PROTEIN, PARFUM, LIMONENE, ALLANTOIN, CHAMOMILLA RECUTITA EXTRACT, ALCOHOL DENAT. LACTIC ACID, PANTHENOL, DISODIUM EDTA, CI 42090.
Produkt kosmetyczny

Zobacz jeszcze

Opinie klientów

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.created }}
{{ item.user_name.charAt(0) }}

{{ item.body }}

Masz ten produkt?

Dodaj pierwszą opinię na temat PLIVA FEM B ŻEL DO HIGIENY INTYMNEJ 100ML
Wystąpił błąd w czasie zapisu. Prosimy spróbować ponownie później.
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Ostatnio oglądane

plusdlazdrowia.pl © 2021