Opinie o Nas
0

OTODOLOR KROPLE DO USZU 7G LEK

EAN:4031626711137

Producent: URSAPHARM POLAND

MOGĄ BYĆ UŻYWANE PRZEZ DZIECI I DOROSŁYCH DO STOSOWANIA W BÓLU UCHA I LEKKICH STANACH ZAPALNYCH  LEK OTC

Nasze cena

19.90

Produkt niedostępny
Opis produktu

Otodolor

UrsP_PS_3D_Otodolor_4c_1401
Glicerol (bezwodny), chlorowodorek lidokainy 0,5%
Krople do uszu bez konserwantów dla dzieci i dorosłych

Co to jest Otodolor?
Otodolor to niezawierający konserwantów roztwór do podawania do przewodu słuchowego zewnętrznego ucha. Roztwór ten zawiera przede wszystkim glicerol, przezroczysty, bezbarwny i lepki związek chemiczny oraz 0,5% chlorowodorku lidokainy.

Jedna butelka zawiera 7 g roztworu.

Do czego stosuje się Otodolor?
Otodolor stosuje się w leczeniu bólu ucha.

Kiedy powinno się stosować Otodolor?
Wiele osób często cierpi na ból ucha po pływaniu, kąpieli lub nurkowaniu. Dlatego te objawy łącznie
określa się nazwą „ucho pływaka”. Oprócz tego wiele innych przyczyn może powodować schorzenia, którym towarzyszy ból ucha. Należy do nich częste i długotrwałe noszenie słuchawek lub woszczek, który zatyka przewód słuchowy zewnętrzny.
Częste stosowanie detergentów (np. szamponu, żelu pod prysznic lub mydła) niszczy naturalną błonę osłaniającą przewód słuchowy zewnętrzny. Następstwami tego procesu zapalnego są schorzenia przewodu słuchowego zewnętrznego obejmujące swędzenie, obrzęk i ból.
Glicerol zawarty w kroplach Otodolor usuwa nadmiar płynu z tkanek przewodu słuchowego zewnętrznego, tym samym prowadząc do zmniejszenia obrzęku i złagodzenia bólu. Lidokaina, jako środek powierzchownie znieczulający, nasila to działanie i dodatkowo łagodzi ból ucha. Dlatego krople do uszu Otodolor są przeznaczone do stosowania w przypadkach cięższych dolegliwości. Przedłużający się ból lub obrzęk występujący po pływaniu może sygnalizować zakażenie bakteryjne lub grzybicze, które może wymagać wdrożenia dalszego i bardziej odpowiedniego leczenia.
Otodolor można stosować u niemowląt od wieku 6 miesięcy.

W jaki sposób Otodolor łagodzi objawy bólu ucha?
Głównym składnikiem kropli do uszu Otodolor jest glicerol. Glicerol to związek chemiczny, który występuje naturalnie w tłuszczach i olejach pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Największą zawartość glicerolu wykazuje olej kokosowy. Glicerol posiada dwie główne cechy, które są bardzo ważne z punktu widzenia jego stosowania w kroplach do uszu: ze względu na swoją oleistą konsystencję łagodnie przylega do skóry i chroni ją. Oprócz tego glicerol wykazuje bardzo wysoką zdolność wiązania się z wodą. Ze względu na te właściwości glicerol podany miejscowo powoduje odciągnięcie wody z obrzękniętych tkanek (efekt osmotyczny), w wyniku czego zmniejsza się obrzęk i nasilenie bólu. Oprócz tego leczenia przyczynowego (zmniejszenie obrzęku dzięki działaniu osmotycznemu glicerolu), Otodolor zawiera środek powierzchniowo znieczulający-lidokainę, która dodatkowo łagodzi ból.

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY:

URSAPHARM Poland sp. z o.o.
05-092 Łomianki
ul. Malarska 6

Do pobrania

Instrukcje, Ulotki, Wskazania
Otodolor-ulotka

Zobacz jeszcze

Opinie klientów

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.created }}
{{ item.user_name.charAt(0) }}

{{ item.body }}

Masz ten produkt?

Dodaj pierwszą opinię na temat OTODOLOR KROPLE DO USZU 7G LEK
Wystąpił błąd w czasie zapisu. Prosimy spróbować ponownie później.
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Ostatnio oglądane

plusdlazdrowia.pl © 2021