Opinie o Nas
0

JUVIT BABY D3 10ML

Producent: HASCO - LEK

Witamina D3 dla niemowląt na bazie oleju roślinnego z pompką dozującą. Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego.

Nasze cena

13.89

Produkt dostępny
Kup teraz, otrzymasz w Wtorek
Opis produktu

Witamina D3 pełni istotną rolę w regulacji gospodarki wapniowo-fosforowej w ustroju. Pomaga w prawidłowym wchłanianiu wapnia i fosforu, przyczynia się do prawidłowego rozwoju i mineralizacji kości. Niedobór tej witaminy może prowadzić do upośledzenia mineralizacji kości, niedostatecznego uwapnienia nowo tworzącej się tkanki kostnej i w konsekwencji zmian krzywiczych u niemowląt i małych dzieci. Działanie witaminy D3 polega na poprawie wykorzystywania wapnia i fosforu, co przyczynia się do prawidłowego tworzenia kości. Niemowlęta karmione piersią są szczególnie narażone na niedobory witaminy D3, ponieważ pokarm kobiecy nie zawiera wystarczającej ilości witaminy D3. Dlatego też podawanie witaminy D3 niemowlętom od pierwszych dni życia jest bardzo ważne i stanowi istotny element profilaktyki niedoboru witaminy D3.      

Zgodnie z zaleceniami Zespołu Ekspertów dotyczącymi profilaktyki  niedoboru witaminy D niemowlęta karmione piersią wymagają suplementacji  witaminy D od pierwszych dni życia w dawce 10 mg (400 j.m.) codziennie. U niemowląt karmionych w sposób mieszany lekarz ustala dawkę witaminy D indywidualnie, obliczając jej zawartość w podawanym mleku modyfikowanym. Ponieważ stężenie witaminy D w pokarmie kobiecym jest bardzo małe, w obliczeniach nie uwzględnia się jej podaży. 

 

Stosowanie:

Opakowanie zaopatrzone jest w pompkę dozującą, która pozwala na odmierzenie właściwej dawki.

Z butelki należy odkręcić nakrętkę i usunąć pierścień zabezpieczający, a następnie należy nakręcić pompkę dozującą.

Niemowlęta od pierwszych dni życia: 2 naciśnięcia (do oporu) pompki dozującej 1 raz dziennie lub 1 naciśnięcie (do oporu) pompki dozującej 2 razy dziennie doustnie lub do ściągniętego mleka matki. Przy podawaniu w butelce ze ściągniętym pokarmem należy upewnić się, że dziecko wypiło całą porcję mleka.

Jedno opakowanie Juvit Baby D3 wystarcza na  miesiąc stosowania.

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji produktu.

 

Skład:

 
Wartość odżywcza:          100 ml              1 naciśniecie 
pompki dozującej
Dzienna porcja
2 naciśnięcia
pompki dozującej
Wartość energetyczna 849 kcal
(3491 kJ)
1,2 kcal
(4,9 kJ)
2,4 kcal
(9,8 kJ)
Białko 0g 0g 0g
Węglowodany 0g 0g 0g
Tłuszcz 94,4g 0,13g 0,26g
Witamina D3 3,58mg 5 µg 10 µg

Zobacz jeszcze

Opinie klientów

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.created }}
{{ item.user_name.charAt(0) }}

{{ item.body }}

Masz ten produkt?

Dodaj pierwszą opinię na temat JUVIT BABY D3 10ML
Wystąpił błąd w czasie zapisu. Prosimy spróbować ponownie później.
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Ostatnio oglądane

plusdlazdrowia.pl © 2021