Opinie o Nas
0

AKUTOL SPRAY 60ML OPATRUNEK W SPRAY-U

EAN:8594013701952

Producent: SALUS INTERNATIONAL

AKUTOL SPRAY TO OPATRUNEK W FORMIE SPRAY'U IDEALNY W PODRÓŻY  NIEZBĘDNY W KAŻDYM DOMU

Nasze cena

12.24

Produkt dostępny
Kup teraz, otrzymasz pojutrze
Opis produktu

 AKUTOL™ aerozol Wyrób medyczny, opatrunek ochronny z tworzywa sztucznego z gazem nośnym.

Opis:
Aerozol AKUTOL stanowi opatrunek ochronny z tworzywa sztucznego z gazem pędnym. Służy do szybkiego leczenia otarć i małych ran powierzchownych na częściach ciała, które trudno jest zakryć standardowym bandażem (łokcie, kolana).
Nakłada się go przez spryskiwanie oczyszczonej, zdezynfekowanej i wysuszonej rany. Wysycha w ciągu 3 minut i tworzy niewidoczną, wodoodporną, cienką warstwę. Chroni przed kontaktem ze środowiskiem zewnętrznym, ale nie uniemożliwia naturalnego oddychania skóry. Tworzy wilgotne mikro środowisko, które przyśpiesza proces gojenia. Umożliwia obserwowanie procesu gojenia i jest sukcesywnie usuwany po 3–4 dniach poprzez ciągłe, stopniowe zmniejszanie grubości warstwy w wyniku zużycia. Przeznaczenie: Opatrunek ochronny z tworzywa sztucznego w aerozolu z gazem nośnym do leczenia otarć i niezakażonych, małych ran powierzchownych.
Wskazania: Aerozol AKUTOL przeznaczony jest do leczenia otarć i niezakażonych, małych ran powierzchownych. (Abrasis, Excoriationes).
Przeciwskazania: Nie stosować na głębokie, zanieczyszczone lub zakażone rany ani w przypadku intensywnego krwawienia (Haemorrhagia). Nie stosować w przypadku reakcji alergicznej na którykolwiek z zawartych składników. Zaleca się nałożenie jednej warstwy ,,bandaża z tworzywa sztucznego’’. Nałożenie więcej niż 3 warstw pogorszy naturalne oddychanie rany i spowolni proces gojenia. Po nałożeniu aerozolu może wystąpić chwilowe uczucie pieczenia. Nie stosować u dzieci poniżej 2roku życia.
Użytkownicy: Preparat może być stosowany przez osoby dorosłe, w tym chore na cukrzyce. Aerozol można stosować podczas ciąży lub karmienia piersią, ale na niewielkich obszarach. Preparat może być stosowany także u dzieci w wieku powyżej 2 lat
Miejsce stosowania: Otarcia i małe, niezakażone rany powierzchowne.
Czas działania: Do czasu wygojenia się rany (zwykle kilka dni).
Okres przydatności: 3 lata do daty wskazanej na spodzie pojemnika.
Specjalne środki ostrożności: Skrajnie łatwopalny aerozol.
Pojemnik pod ciśnieniem: podgrzanie grozi wybuchem. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Trzymać z dala od źródła ciepła, gorących powierzchni, iskier, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Nie rozpylać nad otwartym ogniem ani innym źródłem zapłonu. Nie przekłuwać ani nie palić, nawet po zużyciu. Chronić przed światłem słonecznym.
Opakowanie zutylizować w ramach zorganizowanego wywozu śmieci. Nie należy jeść, pić ani palić podczas stosowania tego produktu. Nie stosować w pobliżu ognia. Unikać kontaktu z oczami. Unikać wdychania aerozolu. Wszelkie zdarzenia związane ze stosowaniem wyrobu medycznego należy zgłaszać producentowi i Urzędowi Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (www.urpl.gov.pl).


Pierwsza pomoc z użyciem aerozolu AKUTOL: Spłukać ranę pod bieżącą wodą,
zaczynając od środka rany. Usunąć zanieczyszczenia mechaniczne (piasek, żwir) z rany.
Zdezynfekować ranę odpowiednim środkiem i pozwolić jej wyschnąć. Wstrząsnąć aerozolem
i nałożyć go, trzymając pionowo w odległości 15–20 cm od powierzchni rany. Nałożyć preparat na cały obszar rany tak, aby nie spłynął i pozwolić mu wyschnąć przez 3 minuty. W przypadku
zmniejszenia grubości warstwy bandaża można powtórnie nałożyć aerozol AKUTOL.
Składniki: Ethanolum denaturatum, Dimethyletherum, Copolymerum acrylatum,
Dioxacyclopentanum.

Podmiot odpowiedzialny: Salus International Sp. z o.o.

 

Zobacz jeszcze

Opinie klientów

Nasi klienci napisali {{ items ? items.length : 0 }} {{ items && items.length == 1 ? 'opinię' : items && items.length <= 4 ? 'opinie' : 'opinii' }}

{{ item.created }}
{{ item.user_name.charAt(0) }}

{{ item.body }}

Masz ten produkt?

Dodaj pierwszą opinię na temat AKUTOL SPRAY 60ML OPATRUNEK W SPRAY-U
Wystąpił błąd w czasie zapisu. Prosimy spróbować ponownie później.
Twoja ocena została przesłana do moderacji. Dziękujemy!
Dziękujemy! Twoja opinia została wysłana do weryfikacji.

Ostatnio oglądane

plusdlazdrowia.pl © 2021